Napít se na party a pak se líbat s kamarádkou nebo s ní skončit v posteli není nic neobvyklého. Je to něco lákavého, co mají dívky potřebu prozkoumat. A netýká se to jen žen. Jenže muži svou erotickou náklonnost ke stejnému pohlaví spíše tají. Někomu stačí k uspokojení zvědavosti jedna epizoda, jiný nakonec zjistí, že se mu líbí kluci i holky stejně.

Když dala Madonna před pár lety na předávání MTV Britney Spears ukázkového „francouzáka“, zvedlo to ze židle spousty lidí. Kde kdo pak řešil sexuální orientaci obou popových hvězd.

Svou pozornost mezi obě pohlaví dělí také herečka Michelle Rodriguez, která chodila s Vinem Dieselem nebo Olivierem Martinezem, ale také strávila pěkné chvilky s hereckou kolegyní Kristannou Loken. Michelle se k tomu vyjádřila jasně: „Mám zkušenosti s oběma pohlavími. Dělám to, co mě těší. Jsem až moc zvědavá, abych to nevyzkoušela, když mám šanci. Muži jsou fascinují. A fascinující jsou i ženy.“

Ženské partnerky preferuje také Cynthia Nixon, i když sama sebe vidí jako bisexuálku. Herečka díky roli Mirandy v seriálu Sex ve městě na televizních obrazovkách střídala muže jako na běžícím páse. Její soukromý život, ale tak divoký není. Od roku 2004 žije s Christine Marinoni, v roce 2009 se zasnoubily, od dva roky se jim narodil syn. V roce 2012 se dámy vzaly.

Odborníci jsou v případě bisexuality trošku na vážkách. Mnozí ji dokonce nepovažují za orientaci. Tento názor zastává například známý český sexuolog profesor Petr Weiss, který připouští pouze bisexuální chování. Jako hlavní důkaz, že taková orientace neexistuje, bere zamilování se. Tvrdí, že sex můžete mít s každým, kdo se vám líbí. Ovšem skutečně se zamilovat? K tomu se jen tak nepřesvědčíte. Bisexualitou se zabýval i Sigmund Freud, který v ní viděl jen určité vývojové stadium. Laicky řečeno jde podle něj o období, v němž se rozhodujete, kdo se vám vlastně doopravdy líbí. Na druhou stranu existuje řada sexuologů, kteří bisexualitu jako orientaci uznávají. No a teď se v tom vyznejte!

Ať už je to jakkoli, dnešní doba je benevolentní a v sexu je dovoleno opravdu (skoro) všechno. Takže jestli se vám líbí holky i kluci, berte to jako bonus. Pamatujte na bezpečný sex a užívejte si život na maximum.

Foto: Profimedia.cz

Šéfredaktorka časopisů POPCORN, Top dívky a webu ŽenyDívky.cz.