Australská herečka a režisérka Cate Blanchett letos oslavila padesátiny. Na její tváři se však zub času vůbec nepodepsal. Jak to dělá? Ačkoliv geny mohou hrát určitou roli, herečka prozradila pár triků, kterými udržuje svou pokožku krásnou a hydratovanou.

Cate začala s péči o pleť už od útlého věku. Její matka trvala na to, aby si její dcera dostatečně chránila svou velmi bledou pleť před slunečními paprsky. Ačkoliv to možná bylo v dětství otravné, dnes je herečka za matčiny rady ráda.

Masáž a babiččina rada

Cate je matkou a herečkou na plný úvazek. Ačkoliv je její den velmi nabitý, vždy dbá na to, aby každý den spala déle než čtyři hodiny a najde si chvilku i sama pro sebe. „Vždy si udělám čas na masáž obličeje a těla. Je to ten nejlepší trik na krásu, který jsem se za ta léta naučila.“ Na kůži v oblasti očí používá herečka osvědčený starý recept, který se naučila od své babičky. Stačí, když si na víčka přiložíte na pár minut chladné lžíce.

Dalším klíčovým bodem je stálost. Australanka již 13 let používá stejnou značku kosmetiky, kterou pravidelně hydratuje svoji pleť.

Domácí peeling podle Cate

A na závěr hereččin tip na domácí peeling, který obsahuje složky bojující proti stárnutí pleti. Příprava je velmi jednoduchá. Potřebujete dvě polévkové lžíce olivového nebo makadamového oleje, šťávu ze čtvrtky grapefruitu a ½ šálku jemné mořské soli v malé misce. Ze směsi byste měli vytvořit mírně drsnou pastu.

Hotový peeling naneste na obličej a jemně třete, abyste odstranili odumřelou pokožku. Poté pastu z obličeje smyjte vlažnou vodou. Vaše pleť bude čistá a hydratovaná. Ale pozor, pokud máte velmi citlivou pleť, vyzkoušejte pastu nejprve na jiné části těla, než ji budete aplikovat na obličej.

Foto: ČTK/APInvision/Vianney Le Caer