Každý rok v prosinci vyhlašuje americký barevný institut Pantone barvu, která bude vévodit příštímu období a ovlivní zejména módní a bytové trendy. Do jakých odstínů se zahalíme v roce 2022?

Pantone barva roku není vybíraná náhodně. Tradice trvá více než dvacet let a na její volbě barvy se účastní řada odborníků. Doposud se vybíraly odstíny z palety Pantone, letošní ročník je ale výjimečný tím, že tým profesionálů vymyslel rovnou barvu novou! Rok 2022 patří barvě, která nese název Very Peri 17-3938.

Jaká je?

Barva roku udává trendy v módním a bytovém průmyslu pro nadcházející období, ale měla by odrážet také náladu ve společnosti. Vítězka pro rok 2022 je barva chladná, s fialovo – modrými tóny a červenými podtóny. Má symbolizovat změnu a dynamiku. Je směsicí odstínů, které podle psychologie barev značí klid, tradici, duchovní stránku, pokoru, ale také sílu a vizi do budoucna.

Nechte se inspirovat

Vítězná barva roku se příští rok promítne zejména v módních trendech. Kdo chce být „in“, může odstín fialové zařadit do svého šatníku, ať už jako hlavní kousek oblečení nebo jako doplněk.

 

Foto: Depositphotos.com, Instagram, archiv firem

2 KOMENTÁŘE

Comments are closed.