Barcelona je centrem španělského turismu. Toto katalánské město rozhodně nestihnete projít za jeden den. Vyznačte si místa, kam se chcete vydat, a prozkoumejte město plné jedinečné architektury.

1. Katedrála La Seu

Na gotickém náměstí se nachází katedrála, která se řadí mezi nejkrásnější gotické stavby světa. Vaši pozornost ihned upoutá nejen zvenku, ale i zevnitř. Uvnitř na vás čekají dvě patra a obrovské otevřené stropy.  Vnitřek má navíc zvláštní tmavou barvu, která je směsí červené a hnědé. Projděte se po celé gotické čtvrti Barri Göttic a zastavte čas, alespoň na chvíli.

2. Sagrada Família

Co by to bylo za návštěvu Barcelony bez zastávky u chrámu Svaté rodiny? Jedná se o velkolepé dílo architekta Antoni Gaudího, který mu zasvětil celý svůj život. Fascinující je, že stavba podle umělcových návrhů trvá dodnes. Chrám nabízí spoustu detailů zvenku i zevnitř. Pokud chcete vidět interiéry, myslete na online rezervaci předem. Vydejte se na jednu ze dvou věží, která nabízí výhled na město, ale i na zajímavé detaily u vrcholu, které zezdola jen těžko zahlédnete.  

Tip! Láká vás vyrazit po stopách Gaudího a za katalánskou architekturou? Nezapomeňte si před cestou zřídit pojištění do zahraničí, které si zajistíte do pár minut. Nebojte se zbytečných poplatků navíc a srovnávejte ceny pojištění online.  

3. Park Güell

Tenhle park nikde jinde neuvidíte. Nese se v osobitém stylu již zmíněného katalánského umělce, který zde myslel na každý detail a vytvořil barevnou podívanou pomocí mnoha architektonických prvků. Park je umístěný nad městem, a tak přináší výhled téměř na celou Barcelonu. Pamatujte ale, že vstup je zpoplatněn, a je potřeba si zajistit rezervaci přes online systém, protože jinak je celkem jisté, že se dovnitř nedostanete.

4. Casa Batlló

Neméně známou architektonickou památkou je secesní dům, který hraje všemi barvami. Jde o další památku, kterou navrhnul Gaudí, tentokrát na objednávku pro rodinu Batlló. Budova je fascinující nejen jedinečnou barevnou fasádou, detailně promyšlenými interiéry, ale i střechou, která nápadně připomíná šupiny draka.

5. Casa Milá

Jednou z dalších budov, kterou byste neměli opomenout, je stavba s prvky gotiky a baroka. I tuto budovu navrhoval Gaudí na zakázku, a to pro rodinu Milá. Výhodou je, že obě zmíněné budovy na zakázku jsou přístupné pro veřejnost, a vy tak můžete obdivovat důmyslné architektonické prvky a jedinečné interiéry obou staveb. Tento dům se navíc dostal na seznam světového dědictví.