Pokud s esenciálními oleji teprve začínáte, možná budete potřebovat několik rad a třeba vám také pomůže malá domácí lékárnička olejů, které je dobré mít vždy u sebe.

Levandulový esenciální olej je základ – ale pozor, musí být čistý od renomované firmy, právě levandule je nejvíce „pančovaným“ olejem vůbec.  Je skvělá na spáleniny či opařeniny, podporuje proces hojení i imunitní systém. Zklidňuje rozbouřenou psychiku u dětí i dospělých.

Čajovník alias Tea tree je vysoce antiseptický olej, který se hodí jako prevence proti vším i na bolavé zuby. Je dobrý na akné, pupínky, záněty nebo plísně.

Máta peprná podpoří trávení při přejedení, nadýmání i dalších obtížích. Vhodná je i při dýchacích problémech, nachlazení či únavě a také odpuzuje otravný hmyz jako mravence či blechy.

Rýma a nachlazení

Dalším esenciálně olejovým parťákem je eukalyptus. Je velmi všestranný. Nejvíc práce odvede při rýmě a nachlazení, ale pomůže i při zánětu močového měchýře či spáleninách od slunce.

Zapomenout nemůžeme ani na citron, který je antiseptický a antibakteriální, je vhodný na bodnutí hmyzu, bolest zubů ale i na celulitidu nebo bolesti hlavy.

foto: depositphotos.com/AndrewLozovyi

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.