Jarní rovnodennost oznamuje příchod veselejších dnů a známá astroložka Alita Zaurak zase přináší své zprávy z nebe a prý se máme na co těšit…

První jarní období Berana začíná už ve středu 20. března, ve 23.00 hodin a přináší více ohně, radosti ze života, energie a odvahy pustit se do nových aktivit, projektů a dalších dobrodružství. Spojení Slunce s Chironem ve dnech kolem 22. března nám může hned zpočátku zvědomit naše opravdu citlivá místa, nerozhodnost, nejistotu, strach ze selhání, strach ze života a jeho výzev. Vnitřní práci na sebepoznání a uzdravování posílí také energie úplňku, který nastává 21. března, přesně ve 2.42 hodin.

Úplněk bude o partnerství

Úplněk v období Berana nám umožňuje hlouběji prožít a procítit jednu ze zásadních otázek našeho běžného bytí: jak být sám či sama sebou ve vztahu partnerském a též celkově ve vztazích s ostatními lidmi? Slunce v Beranu nás inspiruje k celkovému jarnímu probuzení, znovuzrození a rozpomenutí se na to, co vlastně chceme, kdo jsme, co nás baví a čím se chceme zabývat.

Oheň našeho potenciálu se může naplno rozhořet. Zralá a umírněná, někdy i příliš chladná Luna ve Vahách nám může napovědět, jakou můžeme dát svému počínání podobu a jak jej sdílet s ostatními. Rovněž však skrze naše hlubší pocity a nálady a situace připomíná, že tu nejsme sami, je třeba brát ohled na své protějšky a dostat se do souladu s okolním světem. Nejdůležitější podmínkou toho, abychom mohli prožívat naplněné a harmonické vztahy je spojení se zdrojem a svou podstatou. Nejprve se probouzíme, uvědomujeme si, staráme se o sebe a teprve poté tu můžeme být pro ostatní. Takové je poselství tohoto velmi zásadního prvního jarního úplňku. Nejprve se ptejme: co máme dělat a co chceme a teprve poté jak, s kým a kde. Jednou z ideálních aktivit a způsobů, jak si vědomě užít tyto dny je tanec-spojení ohně i vzduchu.

Situace v těchto dnech nám jasně ukazují nakolik máme srovnané a zharmonizované vztahy s okolím, které jednoznačně poukazují na vztah k nám samotným.

Odstraňte zbytečné překážky

Po úplňku se osvobozujeme od všeho, co nám brání být sebou a dělat to, co chceme, žít tak, jak si přejeme. Uklízíme především ve své hlavě a odstraňujeme tak všemožné překážky bránící nám využít naplno svůj potenciál. Můžeme též navštívit někoho, kdo nám s tím napomůže. Vhodný je koučink, astrologie nebo regresní terapie. Na tuto životní oblast, seberealizaci a sebevědomí, mají obzvláště silný vliv situace z dětství, kdy jsme byli výchovou silně zhypnotizováni a došlo ke značnému zkreslení našich představ o sobě samém, o tom, co je opravdu důležité.

Novoluní v Beranu je momentem plného a hlubokého spojení se sebou, se svým vnitřním dítětem-moment, kdy činíme hluboká a zásadní vnitřní bytostná rozhodnutí. Přijměme se takoví, jací v tuto chvíli jsme a věřme si na sto procent. Jsme perfektní a dokonalí takoví, jací jsme tady a teď. Sebe přijetí a sebe uznání nemá smysl odkládat na později.

Po novu v Beranu můžeme začít s novými aktivitami, věnovat se tomu, co nás baví a přidávat tak do každodenního života více radosti, která začasté nemusí mít žádné konkrétní příčiny. Je to prostě čirá dětská radost ze samotné existence.

Proč se věci v životě opakují?

Merkur se v tomto roce zdržuje výjimečně dlouho ve znamení Ryb, . I v období Berana se tedy více či méně dobrovolně můžeme věnovat hlubokému sebe studiu či sebezpytování, zabývat se otázkami, na které jako bychom po zbytek roku neměli dostatek prostoru, času a odvahy. Proč se nám opakovaně dějí určité situace, zažíváme určité pocity, se kterými si často nevíme vůbec rady?

Odpovědím na tyto otázky můžeme naslouchat třeba ve dnech kolem…., kde se Merkur  spojuje s Neptunem. Toto spojení nám otevírá komunikační portál „nahoru“, můžeme si tedy „popovídat s Bohem“, rozvíjet své telepatické a jasnozřivé schopnosti. Při tom však dbejme též na řádné uzemnění.

Po všech stránkách vzrušující období

Ve znamení Ryb se ocitne též Venuše. V tomto znamení je v povýšení, tudíž si budeme moci užít její příjemný vliv opravdu v celé kráse. Naše milostné vztahy se prohloubí, budeme se moci alespoň chvílemi dotýkat prožitku vyšší lásky bez podmínek, bez připoutanosti, závislosti a tím i bez zbytečného utrpení. Zvláštní sílu bude mít spojení Venuše s Neptunem ve dnech kolem.

Mars značně urychlí svůj projev spolu se vstupem z Býka do Blíženců. Najednou bude dost energie na setkávání, zařizování, nakupování, vyjadřování. Obzvláště ve chvíli, kdy Merkur vstoupí do Berana a dostane se s Marsem do pozitivního aspektu-vztahu sextil. Ideální moment k započetí nových záležitostí nebo podpisu smluv. Před tím však zažijeme a budeme moci využít pozitivní vliv trigonu Pluto v Kozorohu a Mars v Býku ve dnech kolem K tomu se přidává též spojení Pluta se sestupným uzlem. Jedná se o období zakořeňování, dotahování, zhmotňování, o němž se zmiňuji v textu o roce 2019. Následovat bude ještě konkrétnější spojení sestupného uzlu se Saturnem ve dnech.

Poněkud napjatější charakter mohou mít dny kolem 14. dubna, kdy se dostává trojice sestupný uzel, Pluto a Saturn v Kozorohu, do kvadratury se Sluncem v Beranu. Osvícený pohodový Jupiter ve Střelci však bude se Sluncem zároveň v trigonu a dodá nám tak potřebný nadhled a poučení z krizového vývoje. Řekněme si o pomoc a porozhlédněme se, odkud se k nám pomocná ruka natahuje.

Čeká nás tedy vskutku vzrušující období, dýchejme zhluboka a vykročme vědomě v dobré náladě a s důvěrou kupředu-jaro je tady!

Vaše Alita Zaurak –www.mandalia.cz

Foto: pixabay.com/geralt

Nadšená a zkušená profesionální astroložka, cestovatelka, umělkyně a vizionářka. „Baví mě vědomě utvářet svůj život a inspirovat k tomu i ostatní."