Známá astroložka zdraví od Kamencového jezera a posílá své pravidelné „zprávy z nebe“. Tentokrát plné optimismu, tedy je na co se těšit.

Období Panny začíná v tomto roce přesně 23. 8. kolem poledne a tentokrát nás opravdu řádně uzemní a přinese s sebou spoustu příležitostí a inspirace k uzdravení nemocí a jiných potíží či problémových míst na tělech našich životů.

Hned 24. 8. nastává opět po delší době blahodárné zemité spojení Venuše s Marsem v Panně. Vyrovnání a prolnutí či přímo milování mužského a ženského principu bude mít tentokrát především léčivé účinky a užívat si jej můžeme už od 22. 8. do cca 29. 8. Navíc bude též ozářeno konjunkcí se Sluncem a tedy zcela vědomé! Již přibližně od 27. 8. začne na Mars s Venuší pozitivně působit Uran ze znamení Býka a poskytovat této milostné a uzdravující se dvojici elektrizující a vysoce urychlující a osvobozující impulsy a inspirace ke zdravějšímu prožívání a užívání toho, co nám bytí v těle mužů a žen poskytuje a nabízí.

Připomíná to tarotovou kartu Věž: muž a žena vyskakují nazí z hořícího domu – musejí odložit všemožné předsudky, masky a nadále spolu žít pravdivě a upřímně. Novoluní v Panně nastává 30. 8. kolem poledne a je to den obzvláště vhodný ke spočinutí v těle a hlubšímu procítění jeho potřeb a případně i duchovních příčin našich zdravotních potíží a tím i cest k jejich uzdravení.

Myslete na své zdraví a očistěte tělo

Před novem probíhá jako obvykle silná očista, tentokrát tedy přímo detoxikace, hlavně na úrovni takzvaného éterického neboli vitálního těla, jemuž obzvláště prospívá sauna, masáže či aktivní pobyt v přírodě – trekking, plavání a podobně.

Po novoluní přidávejme do každodenního života nové, zdravotně i jinak prospěšné a užitečné návyky – cvičení, odlehčenou stravu, zdravější oblékání či obouvání, otužování či bezobalovou domácnost. Tyto návyky nám pak dlouhodobě vydrží a přinesou prospěch našemu zdraví i okolnímu světu a životnímu prostředí!

S tím co a jak dělat pro své zdraví a co přidat do života nám může poradit další blahodárná konstelace: trigon Urana v Býku a Merkura v Panně ve dnech kolem 1. 9. Nový školní rok začneme všichni opravdu řádně informováni o tom, co to je zdravý způsob života, počínající vždy jen láskyplným sebepřijetím! V těchto dnech se ptejme jak a čím se živit, jak do hloubky a opravdově přijmout aktuální podobu a stav svého těla muže či ženy, jak urychlit své dlouhodobé učení se skrze různé tělesné neduhy aneb “Co nám tělo říká” – což je název knihy mého oblíbeného autora Miroslava Hrabicy.

Ozdravné a prospěšné konstelace budou pokračovat i nadále: Mars, Venuše i Merkur v Panně se postupně dostanou do pozitivního a opět zemitého až uzemňujícího aspektu trigon se Saturnem v Kozorohu.

Vyřešit se mohou finance, ale i láska!

První trigon, to je Saturn s Venuší, nastává ve dnech kolem 2. 9. a napomůže nám lépe si uspořádat a projasnit svou finanční a případně i milostnou situaci. Nasměrujme svou pozornost do srdce – jaké nezdravé emocionální tendence už můžeme opustit, co nám již neprospívá, na co se naopak zaměřit, co nás těší na duševní, ovšem i tělesné úrovni?

Další nasměrování se bude týkat studia, smýšlení a tvůrčího vyjadřování – jedná se o ideální dobu k přihlášení se do kurzů, škol nebo na semináře. Nastane doba na dočtení knih a dokončení rozepsaných článků. Trigon Saturna v Kozorohu s Merkurem v Panně nastává ve dnech kolem 6. 9. Bleskové pochopení, porozumění, takzvané “aha-momenty” nás opět neminou!

Ve dnech kolem 8. 9. můžeme náležitě využít trigon Saturna s Marsem. Zkušený otec a vůdce bude pomáhat mladému synovi udělat své konání a pracovní či jiné poněkud roztěkané úsilí celkově smysluplnějším a efektivnějším.

Merkur, Venuše (druhý týden v září) Mars (kolem 19. 9.) se bude poté postupně dostávat i do trigonu s Plutem v Kozorohu – dostaneme mocnou podporu uskutečnit a dotáhnout naše předchozí rozhodnutí uzdravit se ve všech smyslech!

Hrozí také nepříjemné chvilky – překonejte je odpočinkem

Během první poloviny září, především v prvním týdnu, však můžeme zažívat též sérii méně příjemných konstelací: Slunce, Merkur, Venuše i Mars ve Střelci se postupně dostanou do kvadratury s Jupiterem ve Střelci. Zkusme chvílemi odložit své úklidové a pracovní potřeby a prostě si zcela nepragmaticky užívat – vyrazit na výlet či třeba k moři nebo na energeticky silná místa, kde získáme patřičný nadhled.

Přesun Merkura a Venuše do Vah v polovině září poněkud zharmonizují již poněkud pracovní a uklízecí tempo, tendence dávat vše do pořádku, řešit problémy všeho druhu a předznamenají tak začátek meditativního období podzimní rovnodennosti.

Úplněk přinese novou inspiraci

Úplněk 14. 9. (6.30) přichází samozřejmě též s inspiracemi spojenými se zdravím a opravdu užitečnou službou druhým. Slunce v Panně nás povede do fyzična a k detailnímu střízlivému vnímání reality, zatímco Luna v Rybách ve volném spojení s Neptunem bude nabízet spíše vysoce uvolněné meditativní odpoutání a pozorování každodenních starostí z vesmírné perspektivy či přímo z himalájských výšin. Vězme, že obojí je v pořádku a v souladu a ponořme se vědomě do intenzivního prožitku tohoto dne tak, aby nám přinesl opravdu užitek! Po úplňku (do dalšího novu 28. 9.) se můžeme pustit do opravdu velkého, nejlépe zázračného úklidu, který už nebudeme muset opakovat!

Přeji všem krásné a hluboké prožívání tohoto příjemného a na všech úrovních sebepřijímajícího období! Zvu též na svou přednášku V CHRÁMU TĚLESNOSTI, 19. 9. od 18.00 v knihkupectví U Džoudyho, kde můžeme společně prožít téma sebeléčby. CD “Sebeléčba” či “V chrámu tělesnosti” vám též ráda na požádaní zašlu a prodám v podobě audionahrávky.

Mnoho radosti!
Alita Zaurak
www.mandalia.cz

Nadšená a zkušená profesionální astroložka, cestovatelka, umělkyně a vizionářka. „Baví mě vědomě utvářet svůj život a inspirovat k tomu i ostatní."