Blíženci dávají věci do pohybu, a tak je na čase pospojovat své pocity, myšlenky i nápady, říká známá astroložka Alita Zaurak ve své další předpovědi.

 Čas Blíženců nastává 21.5 v 10.00 a přináší nám jisté oživení, rozproudění energií a „čerstvý vítr do plachet“ na naší plavbě každodenním životem. Věci se dávají do pohybu, máme konečně příležitost vyjádřit a konstruktivně pospojovat dohromady své pocity, myšlenky, nápady – zkrátka vše, co jsme spíše sami v sobě prociťovali v předchozím období Býka.

Tomu napomůže i vstup Merkura do Blíženců, rovněž 21. 5. Ve znamení své vlády neboli “u sebe doma” bude tento „posel bohů“ až do 5. 6. a napomůže nám především v ukončování a pochopení situací, které jsme zažívali v průběhu celého uplynulého roku. Budeme-li opravdu chtít vidět a vědět, mnohé nejasnosti se projasní, vysvětlí a osvětlí.

V hlavní roli intuice

Merkur ve znamení Raka od 5. do 28. 6. pak prohloubí naší intuici a vnímavost, napomůže “jasně zřít”, kudy vede naše další cesta. Zvláštní sílu bude mít spojení Merkura se vzestupným uzlem v Raku ve dnech kolem 15.6 – ideální doba k tomu, abychom se naladili na svou vizi a v ústraní, v uvolněném spočinutí, se “dívali dovnitř“, do sebe a dostali moudré rady a instrukce od své duše, která nejlépe ví, co máme dělat. Toto spojení posílí Mars v Raku, který mu dodá patřičnou sílu a rozhodnost. Se vzestupným uzlem se spojuje 13. 6, s Merkurem pak 18. 6. Dopřejme si tedy v těchto dnech (12.-20. 6) opravdu klid a psychickou péči, namísto hektického a chaotického pobíhání sem a tam. Nechme věci plynout a výsledek může být vskutku pozoruhodný.

V těchto silných dnech v polovině června je však důležité též patřičné uzemnění, protože Mars i Merkur se dostávají též do opozice se Saturnem a Plutem v Kozorohu. Obzvláště citelná bude opozice Marsu v Raku a Saturna v Kozorohu, přesně 14. 6. Naše představy potřebují být též uskutečněny, aby nezůstaly pouhými sny. Omezení daná prostorem a časem nemusejí být vnímána jako stísňující, naopak nám napomáhají. Jen to chce trpělivost a umění rozložit si síly. Saturn nám bude více méně razantně naznačovat, že se jedná o běh na delší trať, což by nám však nemělo nijak ubrat na nadšení. Tendence dělat příliš mnoho věcí najednou a „ujíždět“ všemožným způsobem do jiných realit může být v jednu chvíli prostě vypnuta.  V těchto dnech buďme tedy obzvláště bděle soustředěni na to, co děláme, vnímejme své pocity hned od začátku a buďme v souladu s potřebami těla.

Věnujme si prostor

Venuše bude až do 9. 6 ve znamení Býka, také u „sebe doma“, v místě své vlády. Merkur v Blížencích bude vyjadřovat, a tedy i přinášet, co si Venuše přeje, co cítí. Až do 5. 6 tu máme skvělé období pro práci s vědomým a tvořivým zhmotňováním našich přání a tužeb. Zemský trigon Venuše v Býku se Saturnem v Kozorohu ve dnech kolem 31. 5. nám přinese možnost soustředit se na své skutečné potřeby a emocionální samostatnost – doslova se starejme o sebe, namísto o druhé, věnujme si čas a prostor a pečujme o sebe.

Rovněž zemský trigon Venuše s Plutem ve stejných znameních nastane přesně 3. 6, v den novu. Nastane harmonické propojení mezi láskyplnou ženskostí a mocnou transformační sílou nadlidské vůle, odstraňující všemožné překážky a bloky. Tuto situaci nejlépe charakterizuje tarotová karta Síla – žena objímající a ovládající láskyplně lva. S láskou a elegancí můžeme v těchto dnech zvládnout zdánlivě nezvládnutelné úkoly. Důležité je otevřít srdce, tedy aktivizovat srdeční čakru, čemuž v józe napomáhají záklony a samozřejmě vědomé dýchání, a především rozhodnutí vystoupit ze stagnací a omezení všeho druhu – především vztahových a finančních.

Zahoďte nepotřebné informace

Mezí úplňkem a novoluním v Blížencích (18. 5-3. 6) se osvobozujeme od přebytečných, za celý uplynulý rok nashromážděných informací. Může se jednat o radikální úklid knihovny, počítače, telefonu a dalších podobných míst. Již nepotřebné informace, které se nalézají je třeba odstranit, ty zbylé pak uspořádat. Projděme si seznam svých kontaktů a odstraňme ty, které už opravdu nepotřebujeme. Je to též skvělá příležitost, vyřešit si hlouběji vztahy s lidmi, které “nemusíme” či nás dokonce vyloženě štvou, a přesto se s nimi z nějakých důvodů denně či občas setkáváme.

Může jít o spolupracovníky, spolužáky, sousedy atd. Vlastnosti, které nám na nich vadí, máme obvykle též sami, jen si je odmítáme uvědomit, proto nám je ostatní lidé musí zrcadlit. Přijetím a uvědoměním si této skutečnosti napomůžeme změně – tito lidé prostě zmizí z našeho okolí nebo nám přestanou vadit a škodit. Hluboký vědomý dech nám obzvláště v tomto období pomůže pročistit plíce, kde se ukrývají různé strachy a pochyby.

V den novu v Blížencích (přesně 3. 6 ve 12.00) je dobré ukončit úklid a spočinout – uklidnit se, jak fyzicky, tak i mentálně. V tu chvíli můžeme porozumět tomu, co se nám děje a pochopit, co se z toho máme a můžeme naučit. Ptejme se, co nás opravdu zajímá, v čem bychom se chtěli zdokonalit, co studovat a zkoumat.

V období mezi novem a úplňkem v Blížencích (3.-17. 6.) je obzvláště vhodné začít nějakou studijní aktivitu. Můžete si například pořídit vhodnou literaturu či se napojit na jiné informační zdroje. Také nám mohou do života vstoupit noví zajímaví lidé. Otevíráme se novým příležitostem a možnostem. O tom, co hodláme uskutečnit v budoucnu můžeme už začít správným způsobem mluvit či psát. Dáváme světu najevo, že tu jsme a sdělujeme to, co nabízíme.

Dopřejte si nadhled nad svým životem

Úplněk nastává přesně 17. 6 v 10.30 a jeho hlavním tématem je náš vztah k lidské společnosti, ke světu. Slunce v Blížencích nás vede ke střízlivosti do každodenní reality a realistickému a povrchnímu vidění světa, zatímco Luna ve Střelci láká k intenzivnímu užívání a prožívání. Dovolme tedy, aby se tyto dva zdánlivé protiklady v nás propojily, abychom mohli více prožívat a vnímat to, co se děje, abychom si dokázali udržet patřičný nadhled a lépe chápali lekce, které zažíváme a mohli se tak nadále učit mnohem příjemnějším způsobem.

Správně porozumět tomu, co se nám děje je velmi důležité. V úplňkových dnech se tedy opravdu upřímně ptejme a naslouchejme odpovědím, k čemuž napomůže meditativní klid. Vnitřní rozpory a konflikty pomůže zharmonizovat třeba delší procházka, vědomé dýchání, meditace, výklad andělských karet a podobně.

foto: depositphotos.com/alehia

 

Nadšená a zkušená profesionální astroložka, cestovatelka, umělkyně a vizionářka. „Baví mě vědomě utvářet svůj život a inspirovat k tomu i ostatní."