Hezká vánoční akce až do vyprodání zásob probíhá ve středisku ekologické výchovy Toulcův dvůr v pražské Hostivaři. Užijte si Vánoce s jedličkou v květináči a poté ji vraťte do lesa.

Již třetím rokem je možné ve středisku ekologické výchovy Toulcův dvůr v Hostivaři zakoupit jedličku v květináči a po svátcích společně zasadit zpět do přírody. Projekt „Adopce vánočních jedliček“ začne na tradičním Mikulášském jarmarku 1. 12. a potrvá do vyprodání. Jedli bělokorou v květináči je možné zakoupit na infocentru Toulcova dvora za 150,- Kč. K sazeničce, kterou lze ozdobit a využít jako vánoční stromek, dostane kupující „rodný list“ stromku a hlavně návod, jak se o něj starat během svátků, před nimi i po nich. Na jaře Toulcův dvůr tradičně organizuje společné sázení, kdo bude chtít, vrátí jedli zpět do lesa v oblasti Břežanského potoka a Závisti.

„Je možné vysadit jedličku i na vlastní zahradě či jiném pozemku, ale pozor na nutnost zastínění, protože malé jedle mají rády přímé slunce! Společné jarní sázení je také velmi milé setkání a logické vyvrcholení této akce a je škoda o něj přijít“, říká Lenka Skoupá, předsedkyně Toulcova dvora.

Jedle bělokorá, kdysi královna českých lesů a oblíbený vánoční stromeček, v posledních 150 letech mizí z Česka i z celé střední Evropy. Proto je nutné začít ji pomalu do lesů vracet. Jednou z možností, jak toto učinit, je právě i akce Adoptuj jedličku, jež pomáhá tvořit Vánoce šetrnější a přináší dvojnásobnou radost. Připojte se k nám a zjistíte, že se to zalíbí i vám.

Foto: pixabay.com/geralt; Instagram