Inspirujte se na Favi a změňte prázdné zdi k nepoznání. Originální obrazy, neobyčejné plakáty nebo neotřelé police přidají každé místnosti na osobitosti.

Okořeňte stěnu obrazem

Toužíte po změně ve vašem obýváku, ale nechce se vám pouštět do ničeho velkého? Pořiďte si obrazy. Ty každou místnost nejen zkrášlí, ale především interiéru přidají pořádnou dávku osobitosti. Vypadají parádně nejen pověšené, ale i ležérně opřené na komodě nebo polici. Sladit je můžete i barevně třeba s dekoračními polštářky a jinými drobnostmi. Místnost díky tomu bude působit harmonicky a promyšlená do nejmenšího detailu. A pokud máte rádi neokoukaná řešení, sáhněte po obrazech složených z více kusů. 

Vzpomínky, které nevyblednou

Nic nepřidá prostoru na útulnosti tolik jako vystavené fotky. Ať už jsou vaše nejmilejší fotografie momentky s přáteli, nebo jsou to okamžiky s rodinou, je věčná škoda mít je schované na paměťové kartě. Vyvolané a vystavené v rámečku vám budou dělat radost každý den. Fotek si vystavte klidně hned několik. Ideální jsou na to rámečky nebo nástěnné držáky na více fotografií, ušetří vám moře času, které byste strávili měřením a rozvěšováním jednotlivých rámečků.

Neotřelé tapety

Rádi byste v interiéru něco nového a neokoukaného? Vsaďte na tapety a dejte holým stěnám zbrusu nový kabát. Na Favi jich najdete stovky a výběr mezi nimi vám usnadní filtrování. Nabídku můžete roztřídit nejen podle materiálu a typu tapety, ale i vlastností, jako je omyvatelnost nebo povrch. Pozornost věnujte především výběru materiálu. Každý typ má totiž jiné vlastnosti a hodí je tak ideální pro jinou místnost. Do obýváku, ložnice nebo dětského pokoje dejte přednost papírovým a vliesovým tapetám, všímejte si přitom hlavně prodyšnosti a omyvatelnosti. Naopak pro koupelny a kuchyně jsou vhodné ty vinylové, které mají vodoodpudivé vlastnosti. Pokud se hodláte do tapetování pustit sami a poprvé, rozhodně sáhněte po vliesových tapetách, které jsou na aplikaci nejsnadnější. 

Originalita stěnám sluší

Samolepky dodají šmrnc každé prázdné stěně a jejich aplikace je na rozdíl od tapet snadná a hotová raz dva. Obývacímu pokoji vdechnou pořádnou dávku stylu jak velkoformátové nálepky, tak i ty drobné se zajímavými detaily. Pokud si nejste jisti motivem, přírodní a geometrické vzory jsou klasika, kterou nikdy nic nezkazíte. 

Připadá vám dětský pokoj příliš fádní? Pak sáhněte po hravých samolepkách s oblíbeným motivem vašeho dítka. Na Favi najdete jak komiksové hrdiny, tak roztomilá zvířátka nebo všechny dopravní prostředky, na které si kluci vzpomenou. Navíc není třeba se bát, že jejich aplikací poškodíte povrch zdi. Kvalitní samolepky jdou jednoduše sloupnout a v pokoji po nich nezůstane ani památky. 

Pohled, který neomrzí

Že nemáte doma pěkný výhled z okna? Pak si zarámujte plakát s malebnou krajinou. Ať už se raději touláte po pláži, lesem nebo dáváte přednost tropické džungli, plakáty se záběrem z krajiny jsou pro to pravé ořechové pro každou místnost. Pokud máte volného místa na zdi více, nebojte se pověsit vedle sebe klidně hned tři ze stejné série. 

Dekorace a úložný prostor v jednom

Máte rádi jednoduchost, geometrické linie a zajímavé nápady? Pak si vyzdobte holé stěny neokoukaným policemi ve tvaru polygonu, trojúhelníku nebo čtverce. Hodí se takřka do jakékoliv místnosti a můžete si na nich vystavit suvenýry a úlovky z cest, pohlednice nebo jiné drobnosti, které pro vás mají zvláštní význam. A čím jednodušší design budou police mít, tím více dají vyniknout všemu, co na nich bude ležet. Pohrát si můžete i s jejich rozmístěním, na internetu najdete spoustu inspirace, jak neotřele rozvěsit police nejrůznějších tvarů a velikostí.