Výlety po Česku jsou „in“! Z části proto, že Česká republika disponuje krásnými a zvláštními místy, neopakovatelnou přírodou či památkami, a trochu proto, že zahraničí se stává pro mnohé našince na chvíli hůře dostupným…

Výletovat se bude v tomto létě (i na podzim) po Česku, Moravě i Slezsku víc, než kdy jindy. A kam se vydat a vidět netušené? Výraznou inspirací je knížka „Nejkrásnější české výlety 2020“ aneb 50+ tipů do kapsy. Elegantní, leč skladná publikace, která je právě na novinových stáncích, představuje neotřelé technické památky, přírodní lokality, architektonické skvosty, bojiště, rodná místa a… Prozrazuje i jejich historická tajemství!

Knížka je (v textu i fotografiích) nejen inspirací, ale i přesným návodem, jak se k dané pamětihodnosti dostat, co zajímavého vidět v jejím okolí a podle přiložené mapy se dál orientovat. Trasy po horách, nížinách, městech i podél řek jsou popsány pro pěší, cyklistiky i automobilisty. Co víc, dílko obsahuje též tipy na šikovné restaurace, cukrárny či pivovary. Tedy? Šťastnou cestu za kouzelnými místy ČR s nej… pomocníkem.  

Nejkrásnější české výlety 2020 – Sedmička – cena 49 Kč 

Vydala Empresa Media, a.s. 2020, autor: Michaela Šmerglová

Foto: Depositphotos.com

 

 

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.