Existují lidé, kteří vstoupí do našeho života a po čase z něj zase odejdou. A potom jsou tací, kteří v něm zůstanou navždy. Mohou to být přátelé nebo třeba náš životní partner. Pokud jste sama nebo už máte někoho docela fajn vedle sebe, ale stále si ještě nejste jistá, jestli je to ten pravý, přinášíme vám pár indicií, které vám mohou napovědět…

Akceptujete ho

Nesnažíte se ho změnit, udělat lepším nebo zábavnějším. Přání typu: „Kdyby byl jen trochu takový…“ nebo „Chci, aby dělal tohle!“, přináší zklamání. Vztah není o tom, abychom v něm byli perfektní, ale abychom si mohli dovolit být v něm opravdoví. Nemusí vám nic dokazovat. Toho pravého prostě respektujete za to, kým je a jaký je, a to na sto procent. Milujete jeho světlo stejně tak jako jeho stíny.

Stáváte se lepšími

Stáváte se vedle něj lepším člověkem. Inspiruje vás a podporuje ve vašich snech, přáních i zálibách a co víc, věří ve vaše schopnosti. Jeho přítomnost vás nějakým způsobem vnitřně obohacuje, dovoluje vám růst. Přejete si navzájem úspěchy a pokud se tomu druhému něco skvělého podaří, máte z toho upřímnou radost.

Důvěřujete si

Víte, že se nemusíte obávat mu otevřít, případně se mu svěřit s vašimi obavami, slabostmi nebo pocity vlastní nedostatečnosti, protože cítíte, že vás vyslechne a neodsoudí. Ten pravý vaši minulost nebude nikdy v budoucnu používat proti vám, protože vás má prostě rád a stojí při vás, ať už vás v životě potkalo cokoliv.

Jste hrdá na to, že jste s ním

Někdy se stává, že nejsme na sto procent hrdí na to, s kým jsme. Pokud je to ten pravý, můžete oslavovat. Máte chuť ho ukázat světu, protože si můžete být jistá, že stejně tak jako se v jeho přítomnosti cítíte dobře sama, budou se s ním cítit hezky i vaši nejbližší. Ono totiž není důležité pouze to, jak se náš partner chová k nám, ale také jaký vztah má k těm, na kterých nám záleží.

Zůstává i v těžkostech

Zůstává s vámi a podporuje vás nejenom v těch hezkých chvílích, ale i v těžkém období, když se potýkáte s potížemi, máte depresi a není vám zrovna dvakrát do zpěvu. Když je potřeba, dokáže vám naprosto nezištně pomoci a ochotně vám obětuje něco ze svého pohodlí. Projevuje o vás starost a umí být pečující – je to váš přítel.

Důležitá rada na závěr

Tato pravidla jsou oboustranná a měla by tedy platit i v našem přístupu k partnerovi. A pokud jste až do této chvíle měla na partnery smůlu, tak buďte klidná, protože všichni ti, kteří nám vstoupí do života, i když vztah s nimi není zrovna ideální, jsou pro nás jistou životní zkouškou i lekcí, díky které se samy o sobě dozvídáme něco víc, tříbíme si hodnoty a posunujeme se na naší cestě zase o kousek dál. Můžeme tak potom snáze najít toho, s kým nám bude prostě skvěle a s kým zůstaneme už napořád!

Foto: profimedia

Redaktorka časopisu Sedmička a webu Ženydívky.cz. Má ráda literaturu, dokumenty, přírodu a procházky starou Prahou.