Jaro je za dveřmi, a nejen váš šatník si žádá svěží vítr. Ať už máte v plánu investovat do nového kabátu, vysněných bot nebo stylového kousku do bytu, víme, jak při nákupech na internetu ještě více ušetříte.

Jak platit na internetu, aby to pro vás bylo výhodné, a ještě jste přitom ušetřili? Kromě nakupování s rozmyslem a hledání nejlevnější ceny se vám budou hodit i následující tipy.

1.      Nakupujte bezpečně

Ideální metoda placení pro nákupy šperků a dražších kousků je platba online. Pro placení kartou online, které spadá pod bankovní ochranu, jsou totiž nastavena přísná bezpečnostní pravidla. Pokud tak narazíte na nepoctivého obchodníka, všechny české i evropské banky vám garantují vrácení peněz.

2.      Plaťte až po vyzkoušení

Lovíte na internetu nejčastěji nové outfity? Pak se vám už určitě stalo, že vám vybraný kousek neseděl a musela jste řešit vrácení zboží a peněz. Právě pro tyto situace je tu odložená platba. Ta má tu výhodu, že objednané zboží zaplatíte až za 14 dní. Během této doby v klidu a pohodlí zjistíte, zda vám boty nejsou malé, kabát sedí v pase nebo jestli se lampa do ložnice vůbec hodí. Za každý nákup navíc získáte body, které si pak můžete vyměnit za odměny a slevy, které využijete třeba na objednávku kosmetických nezbytností.

3.      Srovnávejte ceny

Další výhodou nákupů na internetu je možnost srovnávání cen a recenze zákazníků. Už žádné obíhání obchodů. Nerozhodnost skončila. Díky srovnávačům zboží během chvilky zjistíte, zda jste opravdu narazili na parfém za nejvýhodnější cenu.

4.      Využívejte cashback

I na utrácení můžete vydělat. Stačí nakupovat skrze cashbackové portály, které vás za každý nákup v partnerském obchodě odmění určitým procentem z nákupu. Pokud nakupujete na e-shopech často, můžete časem nastřádat odměnu v nezanedbatelné výši.

5.      Hledejte slevy

Každá ušetřená koruna se počítá. Pokud chcete cenu srazit ještě o něco dolů, podívejte se na weby, které shromažďují nejrůznější slevové kódy. Na těchto portálech často najdete výhodné slevy právě na nákup oblečení, kosmetiky nebo zdravé výživy.

Photo by STIL on Unsplash