Už nemůžete vystát pošmourno za okny, chlad a nevlídné počasí této roční doby? Zkraťte si čekání na slunečné jarní měsíce a nechte se inspirovat tipy, které vám zpříjemní zimní období!

Zahřejte se na bikram józe

V zimních měsících často trpí tělo i mysl, ztracenou rovnováhu můžete zvlášť v této části roku najít při cvičení speciálního druhu jógy – bikram. Ne nadarmo se jí říká „horká jóga,“ devadesátiminutové cvičení probíhá v sále vytopeném na teplotu 42 stupňů celsia. Vystřídáte 26 póz fyzické jógy, provedete dvě dechová cvičení a dokonale prohřejete své tělo.

Využijte čas k sebezdokonalení

Zima představuje ideální čas, jak si najít čas pro sebe samu a využít ho k osobnímu rozvoji. Není nic lepšího, než využít chladné a tmavé dny k četbě zajímavých knih, které vás posunou o krok blíže k duševní rovnováze nebo pracovnímu úspěchu.

Vyrazte do teplých krajin

Nedostatek slunečního světla dle lékařských studií negativně ovlivňuje lidskou psychiku a obecně zdraví. Takzvaná sezonní afektivní porucha způsobuje poruchy spánku, zvýšený pocit únavy a také deprese. Zatočte s ní včas, naplánujte si dovolenou na teplém a slunném místě klidně na rok dopředu, budete se mít na co těšit a také se vyhnete zdravotním problémům. Pokud to letos už nestíháte, například do Španělska vás přenese sklenka šumivého vína cava z vinařství Cavas Hill.

Jděte spát dřív, spěte hodně

Také závidíte medvědům, syslům nebo ježkům jejich zimní spánek? Jak by bylo krásné ulehnout do peřin a probudit se až když venku opět svítí slunce po celý den… Nejkratší den v roce trvá přibližně osm hodin a řada lidí nese zkracování doby mezi východem a západem slunce velmi nelibě. Nebraňte se této situaci, choďte dříve spát dle přirozených potřeb svého těla – tak přežijete čekání na jaro v mnohem větší pohodě.

Přitulte se, bavte se!

Udělejte si hezký večer s partnerem a pěkně se k sobě přitulte. Nejen že se zahřejete, ale tato činnost zároveň podle vědeckých studií pomáhá s uvolňováním hormonů dopaminu, serotoninu a oxytocinu. Prospívá také imunitě, odbourává stres a navíc je tak příjemná! Podobnou službu vám udělá i posezení s kamarádkou, při vyprávění a salvách smíchu hned zapomenete na zimu a chlad venku. Společné chvilky si ještě více užijete s lahví kvalitního sektu, skvělým tipem je například Bohemia Sekt Prestige brut.

Foto: pixabay.com/jill111

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.