Dříve se stmívá, teploty už nestoupají tak vysoko. Léto je nenávratně pryč. Mozek si to uvědomuje jasně, ale možná si nevšimne, že tuto změnu vnímá velice intenzivně i tělo. Stačí dodržet pár snadných pravidel a mysl i tělo může být v pohodě a rovnováze.

Detoxikujte!

Změna je život. Co zkusit místo jarní očisty těla tu podzimní? Ruku na srdce, léto se všemi grilovacími večírky, setkávání s přáteli dlouho do noci a jídlem z koupališť není právě nejzdravější období roku. Tělo trpí. Očista uleví třeba játrům, ale také pleti. Na podzimní večírky tak bude tělo znovu připraveno. Stačí se na chvíli vzdát těžkým kořeněným jídlům nebo alkoholu.

Hydratujte!

Voda je základ života. Pokožka působí nejen vizuálně docela jinak na podzim než v létě. Místo projasněné pleti se mění v unavenou. To jsou projevy nedostatečné hydratace pleti. Ta potom vstřebává živiny hůř a ztrácí se i pružnost. Celkově působí nezdravým dojmem. Změnit to může kyselina hyaluronová. Osvědčený prostředek je Rugard Hyaluronový hydratační krém. Vyhlazuje vrásky, vypíná pokožku zevnitř a zlepšuje hydrataci. K dostání je pouze v lékárnách.

 

Obrušujte!

V létě nebyl na peeling čas, zato teď je vhodná doba na zbavení se starých buněk. Opálení totiž nevydrží navždy, je čas pokožku zase pěkně obnovit. V létě dostaly zabrat také nohy, chození po pláži nebo naboso na zahradě bylo příjemné, ale paty dost trpěly. Možná tak ocení exfoliační ponožky Parasoftin od firmy Naturprodukt. Obsahuje AHA/BHA kyseliny, které efektivně stimulují regeneraci kůže nohou a obnovují kožní procesy.

Jezte jinak!

Za chvíli bude potřeba tělo spíš zahřát, než zchladit. A to ideálně zevnitř, nejen teplejším oblečením. Na podzim si tělo žádá trochu více jídla než v létě. A tak jdou nízkokalorické potraviny a saláty na vedlejší kolej, jejich místa zaujmou třeba syté polévky nebo teplé dezerty. I to je jedno z pozitiv. Už toto vypadá jako velká výhoda podzimu a důvod, proč se na něj těšit.

Optimisticky!

Jakoby se s koncem léta vytrácela dobrá nálada. Zato melancholie a pošmournost se vynořují od všech v okolí. A jak jsou nakažlivé. Je mnoho způsobů jak se vyhnout podzimní depresi. Třeba sportováním, například pravidelným plaváním v bazénu nebo meditováním, které přináší uklidnění a vyrovnanost, případně kreativní činností nebo osobním rozvojem. Jakýkoli způsob je dobrý.

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.