Našla jste pana pravého a chcete, aby vám vztah vydržel? Bojíte se, aby nevyprchala zamilovanost a nenastaly všední dny? Musíte být aktivní a o vztah pečovat.  Máme pár tipů, jak toho docílíte a bude si žít jako v pohádce.

Buďte sama sebou
Na nic si nehrajte. Nesnažte se být lepší, než jste. Stejně to dlouho nevydržíte a až spadnou  vašemu partnerovi růžové brýle z nosu, stejně vás prokoukne. Stejně tak koukejte i na partnera. Nesněte o romantickém hrdinovi, který vydělá hodně peněz, pomůže vám s dětmi, bude vařit, sekat trávník, chodit s vámi za kulturou a povídat si o knižních novinkách. Snažte se vidět mužovy kladné vlastnosti a připomínat si co nejčastěji, čím že vás to tenkrát tak okouzlil, že jste mu dala své srdce.

Mluvte spolu
Pracovní povinnosti, péče o domácnost a děti nás vytěžují na sto procent. S partnerem se tak často doma potkáte až večer. Jediné, co stihnete probrat, bývají zpravidla provozní záležitosti ohledně chodu rodiny. A to je škoda. Udělejte si alespoň jednou dvakrát týdně čas jeden na druhého. Vypněte televizi a povídejte si. Když vás něco trápí, nejste ve vztahu s něčím spokojena, řekněte to, ať se problém začne řešit. Partner není telepat a nemůže tušit co se vám honí hlavou.

Milujte se
Sex do partnerství patří, a pokud jeden z vás není z nějakého důvodu v ložnici spokojen, brzy se to projeví i ve vašem vztahu. Milujte se, dotýkejte se jeden druhého a projevujte si lásku. Partnerovi tak budete neustále připomínat, co pro vás znamená. Intimnosti prohloubí váš vztah a udrží mezi vámi to správné jiskření. Navíc se budete cítit krásná a sexy!

Dejte si volno
Je jasné, že se s miláčkem nemůžete držet 24hodin za ruce. Každý máte svou práci, ale také právo na to, věnovat se sami sobě. Svým koníčkům a přátelům. Určitá dávka tolerance a prostoru je pro udržení vztahu potřebná. Jakmile se jeden z vás začne cítit pod dohledem nebo omezovaný, začne pomalu, ale jistě couvat. Buďte občas poletucha a dopřejte tento pocit volnosti i svému protějšku.

Pečujte o sebe
Léta sice nezastavíme, ale můžeme se snažit vypadat stále k světu. Pokud vás partner vídá jen v teplákách s natáčkami na hlavě a nalíčíte se, jenom když jdete „mezi lidi“, přestanete pro něj být přitažlivá. I doma se můžete hezky učesat, nalíčit a vzít si ba sebe něco hezkého. Když budete upravená, zvedne se vám automaticky i sebevědomí a budete spokojenější sama se sebou.  A je k tomu potřeba jenom malá chvilka…

Foto: Profimedia.cz

Šéfredaktorka časopisů POPCORN, Top dívky a webu ŽenyDívky.cz.