Předvánoční doba se pomalu blíží a s ní mnohá setkání s přáteli, ale také pracovní večírky. Máme pro vás pět pravidel, jak je přežít a zachovat si glanc.

Známe to všichni, zábava graduje a my si přestaneme hlídat kolik jsme toho vypili, snědli a vůbec. Druhý den je nám špatně a slibujeme si, že tohle byl tedy rozhodně poslední večírek, jenže… celý prosinec před námi.

Najezte se – Zní to možná divně, ale na večírek nikdy nechoďte hladoví. První, co se vám totiž při vstupu ocitne v ruce je sklenička s welcome drikem a už to jede. Najednou zjistíte, že je jedenáct hodin, vy máte prázdný žaludek, protože rautové stoly se začaly plnit až kolem osmé hodiny, a to už na jídlo nebylo pomyšlení, ale v krvi vám kolují už alespoň čtyři drinky. Na žaludeční trable je zaděláno… Proto si dejte něco malého, ale výživného předtím, než vyrazíte. Klidně to může být i lehce mastnější, aby se žaludek připravil na přísun alkoholu.

Necpěte se – Asi to vypadá jako protimluv k pravidlu číslo jedna, ale není to tak. Tím cpaním myslím “plácání chutí”, chlebíčků s dorty a vánočním cukrovím… Nejen alkohol totiž přivolává těžký nebo dokonce “houpavý” žaludek. Když se dobře bavíte, není třeba se rvát jak o život. Pokud k tomu máte sklony, poproste kamarádku, ať na vás trochu dohlédne (pozor, jenom tu, která nemá sklony k přecpávání také).

Pozor na nevázaný sex – Upřímně, nešvarem vánočních večírků není jen alkohol, ale také sex na jednu noc. Samozřejmě obě tyto věci jdou ruku v ruce. A ani jedna z nich nenadělá ve vašem životě – ve většině případů – nic dobrého. Nemůžu nezavzpomínat na jednu bývalou kolegyni, snad mi odpustí, která z každého vánočního večírku odjížděla taxíkem totálně namol a pokaždé s jiným mužem. Na pátém společném večírku jsem dokonce slyšela sázky typu „s kým skončí dneska“. Nebyly jsme tak dobré kamarádky, abych se ptala, jak vypadalo ráno druhého dne, ale podle toho, jak vypadala, když se jí podražilo dorazit do práce, to nic slavného nebylo a z jejích nočních společníků se nikdy partneři nestali…

Oblečte se – Tohle pravidlo vám přijde ulítlé? No, když po vánočním večírku proležíte Štědrý den s chřipkou nebo virózou, nadšení asi nebudete. Většina dam se na večírky obléká sexy, ale zapomíná na vrstvení. Pod kabátem by neměl být jen hluboký dekolt a tenká krajka, ale ještě neutrální svetřík, který na sebe hodíte, když jdete v nejlepší zábavě s kuřáky ven nebo stojíte u dveří, kde táhne. Trochu důchodcovská rada, ale pak na mě myslete…

Kamarádská spojka – Nedocenitelným doplňkem na každou party je kamarádka, která vás opravdu podrží. Pokud jdete na pracovní akci a žádnou takovou tam nemáte, přiveďte ji jako doprovod, to se obvykle smí. Právě správná kamarádka vám naznačí, že už máte dost, ale také pohlídá, jestli ten sexy kolega od vedle z kanceláře má zájem nebo ne.

Foto: Profimedia.cz

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.