Třpytivé moře, delikátní víno, dechberoucí výhledy a vy dva. Zní vám to taky jako perfektní dovolená? Itálie je pravděpodobně tou nejlepší volbou, kam vyrazit v páru. Ať se totiž vydáte kamkoliv, o romantická zákoutí nebude nouze.

Upřímně neznáme nikoho, pro koho by dovolená v Itálii byla zklamáním. Pokud vás nenadchne moře, italská gastronomie a víno to určitě vykompenzují. A jak víme, láska prochází žaludkem. Vybrali jsme 5 míst, kde to opravdu stojí za to. Do sytosti si tu užijete nejen skvělého jídla, ale i nádherných výhledů a romantické atmosféry.

Cinque Terre

Jedinou problematickou chvílí na dovolené v Cinque Terre bude zjistit, jak se vlastně vyslovuje. Jedná se o pět „vznášejících se“ vesniček na skalnatém pobřeží Ligurské riviéry, které dohromady tvoří národní park. Tou nejznámější je Manarola, která vám vezme dech vydatnými výšlapy i svými pastelovými domečky. Bývá proto označována nejbarevnějším městečkem Itálie. Mezi vesničkami se můžete přesouvat buď po svých, nebo parníkem. A až vás nohy začnou bolet, sedněte si do některé z restaurací a vstřebejte tu nádheru se sklenkou vyhlášeného ligurského vína v ruce.

Řím

Hlavní město nesmí ve výčtu romantických destinací chybět. Co je totiž větší klasikou než film Prázdniny v Římě? Půjčte si po vzoru Gregoryho Pecka a Audrey Hepburn stylovou Vespu a vyrazte křižovat římské uličky. K objevování je toho tady víc než dost. Romantická zákoutí by vydala na celou knihu – z červené knihovny.

Pobřeží Amalfi

O pobřeží Amalfi se říká, že je nejkrásnější v celé Itálii. Leží asi hodinu a půl cesty od Neapole a především dříve sem jezdívala na líbánky neapolská smetánka. Přírodní krásy tu hrají v dokonalé harmonii s historickými městečky. Nejznámější z nich se jmenuje Positano a je plné dechberoucích výhledů i půvabných pláží.

Lago di Como

Chcete-li strávit dovolenou ve stylu hollywoodských hvězd, vydejte se k jezeru Como. Pravidelně sem jezdí na dovolenou George Clooney, Emily Blunt tu měla velkolepou svatbu a natáčela se tu celá řada filmů. Nedivíme se, u azurového jezera lemovaného Alpami se odpočívá jedna báseň a ubytovat se v některé z luxusních vil je zkrátka sen.

TIP: Itálie je velmi krásná země ale před cestou nikdy nesmíte zapomenout na cestovní pojištění! Stojí pár korun a dokáže Vám ušetřit plno starostí.

Toskánsko

O Toskánsku nemusíme dlouze mluvit. Čas tady plyne tak nějak pomaleji, tráva je tu o něco zelenější a víno snad nikde nechutná lépe. Vozit se na Vespě nebo v kabrioletu od vesnici k vesnici? To musíte zažít. Z měst potom doporučujeme Sienu, která je středověkým srdcem celého Toskánska. Ztrácet se v uličkách vás bude bavit, i pokud nejste nadšenci do historie. Siena navíc zaručeně uspokojí vaše chuťové buňky, místní gastronomie je vyhlášená.