Kylie Minogue není pouze cenami ověnčenou zpěvačkou. Je také skutečnou módní ikonou, jejíž láska k módě a kuráž jí již 30 let pomáhají určovat světové trendy. Dnes 28. května také oslaví neuvěřitelné 50. narozeniny. Zveme vás na prohlídku čtyř dekád outfitů, videoklipů a módních trendů.

Kylie během své kariéry spolupracovala s některými z největších jmen v módním průmyslu, jako Karl Lagerfeld, Dolce & Gabbana, Manolo Blahnik, Jean Paul Gaultier nebo John Galliano. Mnohé z těchto spoluprací vedly k celoživotním přátelstvím. V roce 2013 také vydala knihu „Kylie / Fashion“, která je sbírkou návrhářů a módních domů, které ji za ty roky oblékaly.

80. léta: začátek světové slávy

Od začátku kariéry byla móda součástí Kylieiny osobnosti. Ve videoklipu k megahitu „The Loco-motion“ představila celou škálu trendů 80. let: od velkých natupírovaných blond kadeří, zlatých kruhových náušnic, roztrhaných džínů a kožené bundy, až po obtažený outfit na aerobic. Outfit, který si však z tohoto videa fanoušci pamatují nejvíce, jsou červené šaty s volány, v nichž Kylie tančila před stěnou plnou graffiti nápisů. Mezinárodní slávu přinesl Kylie však až další hit 80. let: „I Should Be So Lucky„. Píseň v Londýně napsalo trio Stock Aitken Waterman za neuvěřitelných 40 minut. Kylie zatím čekala před jejich studiem. Píseň následně nahrála za jednu hodinu a hit byl na světě! A videoklip, podobně jako Loco-motion, byl plný veselých šatů. Nejznámější jsou však bílé vzdušné mušelínové šaty s nafouklými rukávy od návrhářky Jenny Bannister.

90. léta: elegance utopená v jezeře

I když se to s ohledem na populární módu 90. let může zdát jako paradox, tato dekáda pro Kylie představovala elegantní a sofistikovanou etapu. V prvním hitu, na kterém se Kylie podílela autorsky, „If You Were With Me Now„, ji můžete vidět v pohodlném vlněném roláku a bílých elegantních šatech s perlami. V duetu „Where The Wild Roses Grow“ zase leží zavražděná v rybníku v krátkých bílých hedvábných šatech a bílých rukavičkách. Jejím vrahem je legendární Nick Cave. Velkou změnou prošel také její účes. Ostříhala se a stala se z ní zrzka. V roce 1997 vydala album Impossible Princess a změnila nejen svůj hudební styl, ale i vzhled. Konec 90. let znamenal návrat barevných outfitů. Ve známé kauze také o Kylie britská média uvedla, že trpí anorexií. Když se k ní tyto zprávy donesly, reagovala písní „Did It Again„. Nejznámější šaty z tohoto klipu, asymetrické lykrové minišaty s duhovým motivem, navrhl britský designér William Baker.

00. léta: legendární zlaté šortky za 50 liber

V hitu „Spinning Around“ se Kylie vrací jako hvězda v sexy zlatém outfitu a s novým účesem. Legendární zlaté šortky z videoklipu koupila jedna z jejích kamarádek na bleším trhu za 50 pencí. Ikonický outfit doplnil béžový top s ramínky ze zlatých řetízků, který navrhla Stella McCartney pro značku Chloe. Videoklip k písni „Can’t Get You Out of My Head“ je nezapomenutelný díky velmi odvážnému bílému overalu s kapucí, který navrhla Fee Doran pro britskou značku Mrs Jones. Tato píseň se v USA stala jedním z největších Kylieiných hitů od dob Loco-motion. Dalším songem z mimořádně úspěšného alba „Fever“ byl „Love At First Sight„. Kylie zde odstartovala trend kapsáčů kombinovaných s lodičkami. Samotný outfit je sice poměrně ležérní, vše je však o neonových akcentech: oranžový KM náramek, zelené oční stíny a žluté lodičky! V roce 2005 Kylie diagnostikovali rakovinu prsu. Krátce po podstoupení léčby se vrátila do veřejného života a uznání se jí dostalo za propagaci pravidelných kontrol mezi mladými ženami.

Současnost: status módní ikony

Ve videu k hitu „All The Lovers“ nosí Kylie na rukou hromada polonahých mužů a žen. Její outfit sestával z bílého roztrhaného trička a ladících bílých kozaček nad kolena a ukazoval její fantastickou figuru. Další videoklipy ukázaly Kylie v rozmanitých stylech, od glamour až po country. Klip k nejnovějšímu singlu „Dancing“ má třpytivý disco vizuál. A Kylie, která zanedlouho oslaví 50. narozeniny vypadá ve flitrovaných minišatech a cowgirl botách fantasticky! Podle magazínu Guardian Kylie darovala 20 kostýmů ze svých nedávných turné kolekci Arts Centre v Mellbourne. Ve sbírce se nacházejí kousky od Jeana Paula Gaultiera nebo Dolce & Gabbany, boty, doplňky, celkem více než 1000 kousků. Vidět zde můžete také okřídlenou čelenku od Dolce & Gabbana a showgirl kostým s peřím z čápa Marabou od Johna Galliana. A živě si zde můžete prohlédnout i ty legendární zlaté šortky!

Zdroj: Shopalike.cz

Foto: profimedia, Shopalike.cz

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.