Mladě bychom chtěly vypadat všechny. Někdo je ochoten se nechat vylepšit od plastických chirurgů, ale většinou bychom to rády zvládly bez skalpelu. My pro vás máme tři tipy, jak se dopracovat k mladšímu vzhledu vlastním přičiněním.

Ne, žádnou kouzelnou formulku, jak být stále mladá pro vás nemám a možná by to byla i trochu nuda, nemyslíte? Na druhou stranu vypadat dobře a mladistvě je sen každé ženy. Takže co vás to bude „stát“? Především pravidelnost, což zní jednoduše, ale většina žen právě tady pohoří. Není problém něco udělat jednou, dvakrát, možná to dělat týden, ale pořád? Omlazovací rituálky musíte dělat co nejčastěji, jedině tak budou mít efekt. Pokud toho nejste schopné, je asi opravdu lepší plastická chirurgie…

Krok 1 – Nechte obličej „splasknout“

Budete se divit, ale mnoho žen má obličej odulý, ani to třeba nemusí být patrné na první pohled. Možná pro ty, kteří vás vidí každý den, pravdou ale je, že odulost přidá opticky na váze i na věku. Může za ní stát ne úplně ideální životospráva, stejně jako zhoršená lymfatická funkce… možností je více. Receptem, jak obličej nechat „splasknout“ a dostat ho do původních kontur je jemná masáž. Určitě pomůže, když vám udělá masáž kosmetička, každý den k ní ale chodit nemůžete, a tak doporučuji povzbudit lymfatický tok speciálními míčky, které koupíte ve zdravotnických potřebách, stojí pár korun a k dostání jsou v několika velikostech. Míčky si jemně přejíždějte obličej od čela k bradě a pak i po zbytku kůže, po masáži obličeje nezapomeňte ani na dekolt a krk. Když budete mít pocit, že masáž opravdu dobře zabírá, zkuste takto masírovat i zbytek těla. Výsledek je leckdy ohromující. Krásně kůži také omladí masážní válečky, teď jsou v módě ty z minerálů, třeba růženínu nebo jadeitu. Jedná se vlastně o malý, někdy oboustranný váleček, s rukojetí. Tímto válečkem si lehce masírujete vyčištěnou kůži obličeje a dekoltu a pak na ni, prokrvenou, nanášíte krém či sérum. Protivráskový produkt se výborně vstřebá a kůže je krásně hladká. Váleček používaly i císařovny a šlechtičny ve starověké Číně a tento omlazující hit se znovu vrací.

Krok 2 – Zapojte svaly

Jóga je pro mnohé „jen“ cvičením, ale pro zasvěcené stylem života a mentálním i fyzickým uvolněním a také omlazením. Stačí se podívat na jógové učitele, málokdo z nich vypadá na svůj věk… Každopádně klasické styly jógy, jako je třeba hatha jóga, vinyasa nebo jógová terapie vám pomůžou pracovat s tělem, vybudovat svalový systém a udržovat tělo pevné, což samo o sobě ubere věk. Poslední dobou tu ale existují i styly jako je face yoga -tedy obličejová jóga, která se věnuje svalům obličeje. Když totiž pracujeme na drobných svalech, o kterých opravdu často ani nevíme, že je máme, přitom se jich na obličeji skrývá velké množství, bude „konstrukce“ dobře držet a nebudeme mít podbradky, uvolněnou, povolenou kůži na obličeji. Takže pokud se vám do klasické jógy nechce, zkuste obličejovou, absolvujte nějaký seminář, pár lekcí, kupte si o ní knihu, a pak pravidelně cvičte. Výsledky jsou vidět už po několika týdnech.

Krok 3 – Doplňte vodu

Magické slovo hydratace na nás mrká z každé reklamy. A proč tedy hydratovat – zavodňovat? Jde o to, že tělo je tvořeno převážně vodou, která ovšem přibývajícími léty ubývá. Kůže se vysušuje, ztenčuje a snadněji se na ní tvoří vrásky. Začne to těmi jemnými kolem očí a úst a pak to přechází až do větších rýh, třeba na krku. Když chceme, aby kůže zůstala mladistvá, musíme ji tedy „zavlažovat“. To můžeme s pomocí kosmetiky, je dobré používat, zejména v teplejším období, hydratační krémy, v zimě je zase potřeba promastit a vyživit. Dobré je také pokožku po vyčištění důkladně opláchnout vlažnou vodou, nechat vodu vstřebat a pak teprve nanášet krémy či oleje. V teplém počasí je dobré pleť během dne osvěžovat vodou, či květinovou vodou ve spreji. Velký podíl má samozřejmě strava. Nejde ani tak o to, kolik vypijete, to je totiž velmi individuální. Každé tělo potřebuje něco jiného a vědci dokázali, že teorie, že každý musí vypít 3-4 litry vody denně nejsou pravdivé. Spíš jde o to, jakým stylem se stravujete, kůži prospívá vařená strava, případně vytvořená na kvalitním oleji, v létě zapojit dost syrového ovoce a zeleniny. Z masa vybírat spíše ryby a kvalitní drůbež. Smažené vynechat, stejně jako bílý cukr, nebo si ho dopřát jen zřídka.

 

Foto: depositphotos.com/g_studio

Léta se věnuje nejstarší medicíně světa ajurvédě, aromaterapii a józe a stále se zdokonaluje dalším studiem.