Početí miminka by se mělo stát krásným okamžikem, který si budete pamatovat napořád. Jestliže jste se s partnerem rozhodla otěhotnět, poradíme vám nejen jak si to užít, ale také jak se na to nejlépe připravit a předejít možnému zklamání, že vaše úsilí bude zbytečné.

Srovnejte své tělo

Posuny pánve, stažení svalů pánevního dna, křivé boky i skolióza, to všechno mohou být potíže, které brání v otěhotnění, ačkoli jste jinak úplně zdravá. Dornova metoda Plus rychle srovnává posuny kostrče i pánve a s tím související neplodnost. Také pomáhá při menstruačních potížích, srovnává rozdílnou délku dolních končetin či posuny obratlů. Jde o terapii, která je šetrná a zároveň také celostní. Její aplikací dochází ke změnám na všech úrovních člověka. Pomáhá uvolňovat blokády svalů, tkání, ale i psychických bloků a toku energie. Po každém srovnání těla je třeba také svaly zpevnit a udržet na tom správném místě. Ideální je nakombinovat cviky Dornovy metody s cvičením SM systém (Stabilizační a Mobilizační systém) se speciálním elastickým lanem.

Zapojte Bemer terapii

Hodně práce, málo spánku, ještě méně odpočinku a nesprávná výživa. To jsou hlavní neduhy, kterými ničíme svoji psychiku, ale také fyzickou schránku. Navíc se pod neustálým stresem celé tělo stáhne, svaly nám zatuhnou, mikrocirkulace krve se zpomalí, zhorší se látková výměna i přenos živin. To vše u žen může mít za následek zhoršení tvorby vajíček a u mužů snížení počtu a kvality spermií. Problémy úspěšně řeší Bemer terapie. Díky této vědecky ověřené léčebné metodě se tělo rychleji samo zregeneruje, krev se rozproudí a látková výměna se zlepší. Navíc budete výkonnější a zavalí vás přísun energie!

Upravte svoji váhu a detoxikujte se

Vaše příliš nízká tělesná hmotnost může být příčinou porušení hormonální funkce vaječníků, což způsobuje neplodnost. Proto byste měla váhu upravit a zdravě přibrat. Ale ani ženy, které trpí nadváhou to nemají s otěhotněním jednoduché, a navíc jim hrozí v těhotenství komplikace v podobě cukrovky nebo vysokého krevního tlaku. Pokud se rozhodnete začít pracovat na svojí váze, je velmi důležité nejprve tělo detoxikovat – vyplavit usazeniny z těla a odlehčit přetíženým orgánům. Nejvhodnějším způsobem, jak toto nastartovat, je zvolit detoxikační kúru, která vás zároveň správně vyživí. Vhodné je začít pravidelně užívat kvalitní aloe vera gel, který rozpouští usazeniny v celém těle, tedy i ve střevech. Tlusté střevo hraje nezastupitelnou roli nejen při trávení, ale i v našem imunitním systému a při udržování rovnováhy tekutin v těle. Proto je důležité, aby se nezanášelo odpadními látkami a fungovalo správně. Tímto procesem zároveň dojde k nastartování našeho přirozeného metabolismu a začne se spalovat více kalorií. Aloe vera gel obsahuje 75 výživných látek včetně 20 minerálů, 18 aminokyselin a 12 vitaminů. Díky detoxikovanému a správně vyživenému tělu zvýšíte své šance na otěhotnění.

Pravidelně cvičte

Hodně důležité je se hýbat. Při tomto procesu se celkově harmonizuje tělo, posilují svaly, urychluje krevní oběh, látková výměna a odbourává se stres. Ideální je jóga, pilates nebo speciální cvičení s gumou SM Systém. Velmi vhodné jsou procházky v přírodě na čerstvém vzduchu.

Dbejte na zdravou stravu

Mějte na paměti, že je to maminka, která tvoří základ pro zdravý vývoj a vysokou imunitu miminka. Jste to tak vy, kdo bude vyživovat miminko, a tak je nutné na to tělo dobře připravit. Upravte si jídelníček tak, abyste jedla zdravě. Vynechejte bílý cukr, bílou mouku, sladká jídla i limonády, tučná a smažená jídla. Slaďte medem, používejte monosacharidy na bázi fruktózy, místo sladkostí jezte ovoce, používejte celozrnnou mouku, oleje lisované za studena a rybí tuk. Obohaťte jídelníček o potraviny bohaté na vitamíny, antioxidanty, vápník a kyselinu listovou. Kyselina listová je v lidském těle nezbytná především pro tvorbu nových buněk. Jejím výborným zdrojem je opět aloe vera gel, který navíc obsahuje i vitaminy A, B1, B2, B6, B12, C a E. Pokud si nejste jistá, že je správně doplníte stravou, vsaďte na doplňky stravy.

Věnujte se relaxu

Stres a negativní myšlenky otěhotnění nepomohou, proto nezapomínejte relaxovat. Zvolněte, věnujte se svým koníčkům, zajděte si na kávu s kamarádkou a nechte se hýčkat aroma masáží. Jde o jednu z nejstarších a nejpřirozenějších metod, jak odbourat stres a navodit si báječnou náladu. Jen si to představte – vůně vanilky, skořice či pomeranče, kouzlo doteku, vy odpočíváte a někdo o vás pečuje. Aroma masáž odstraňuje únavu, uvolňuje svaly a stimuluje mysl.

Dopřejte si dostatek spánku

Spánek je hodně podceňován. Přitom je pro nás tolik důležitý, nejen při otěhotnění. Dopřejte si dostatek spánku v pohodlné posteli na kvalitní matraci v příjemném voňavém povlečení. Ideálně 7-8 hodin denně. Dbejte na to, aby kolem vás v noci nesvítila žádná rušivá světla a nevyrušil vás ze spánku nějaký zvuk (např. z mobilu). Pokud si dopřejete kvalitní spánek, vytvoříte si základ k tomu, abyste se celý den cítila dobře, netrpěla únavou a stresem.

I partner je velmi důležitý

Mnohým ženám se stává, že pro myšlenky na miminko, zapomenou na partnera. Proto je důležité pečovat také o něj a pracovat na vzájemném vztahu. Zkuste se společně věnovat nějakému koníčku, choďte pravidelně do kina či divadla nebo na večeři. A hlavně si užívejte společných chvil. I partner je totiž důležitý pro bezproblémové otěhotnění, a tak i on, by se měl zaměřit na svoje tělo a mysl – nasadit detoxikaci, dopřát regeneraci, mít dostatek spánku a správnou výživu. Toto vše u mužů bývá většinou podceňované.

Vyhněte se stresu

V dnešní uspěchané době je to sice velmi těžké, ale pokud se na to zaměříte, dokážete se stresem bojovat. Stres totiž vyvolává různé nemoci, nemůžete kvůli němu dobře spát, a dokonce může za to, že přiberete na váze. Zvolněte. Opakujte si jako mantru, že se dá vše vyřešit v klidu anebo, jak říkávaly naše babičky, nic není tak horké, jak se to uvaří. Stres účinně zaženete relaxací, dobře také fungují jógové dýchací techniky nebo krátká procházka či sport.

Vše je jen ve vaší hlavě

Neupínejte se a nesoustřeďte se pouze a jenom na početí miminka. Mnoho žen již zjistilo, že se jim podařilo otěhotnět právě ve chvíli, kdy se na otěhotnění vůbec nesoustředily. Například začaly se studiem jazyků, našly si nový koníček, změnily práci nebo odjely na dovolenou. „Snažili jsme se s manželem o miminko skoro dva roky,“ svěřila se nám paní Monika. „S lékařem jsme se domluvili, že půjdeme na umělé oplodnění. Před tím jsme si chtěli ještě na pár dní odpočinout a odletěli jsme s přáteli na dovolenou k moři. Vyzkoušeli jsme jízdu na skútrech a potápění i pěší túru do hor. Díky tomu, že šlo pouze o psychický blok, jsem ještě na dovolené otěhotněla.“

Autor: Dana Hodanová, osobní terapeut ve Studio Danah (www.studiodanah.cz)

Foto: depositphotos/ArturVerkhovetskiy

Redakce magazínu ŽENY DÍVKY.