Osm let uplynulo od úmrtí popové divy Whitney Houston. Její život skončil 11. února 2012 v hotelu, v losangeleské čtvrti Beverly Hills. Bylo jí pouhých čtyřicet osm let. Zpěvačka má ale nyní opět šanci zpívat před publikem, za pomoci moderní techniky!

Turné s názvem „An Evening With Whitney: The Whitney Houston Hologram Tour“ odstartovalo 25. února a čeká ho několik zastávek po Evropě, zamíří však i do Mexika a Severní Ameriky. I čeští fanoušci si přijdou na své! Hity jako „How Will I Know“ nebo „I Wanna Dance With Somebody“ bude možné slyšet i u nás. Program zavítá 26. března do Kongresového sálu a Whitney Houston se tak po Michaelu Jacksonovi, Roy Orbisonovi a Buddy Hollym stane další umělkyní, která vystoupí v celosvětovém turné jako hologram.

Správci její pozůstalosti se spojili s firmou BASE Hologram a společně vytvořili unikátní show. Podle Pat Houston, manažerky a švagrové Whitney Houston, by se idea programu zpěvačce líbila. Ona sama totiž snila o unpluged turné, ale bohužel na jeho realizaci již nedošlo. „Sice odešla, ale její hudba je tu stále.“ uvedla Pat Houston v rozhovoru pro ITV News.

View this post on Instagram

August 9, 1963 – February 11, 2012 💜

A post shared by Whitney Houston (@whitneyhouston) on

Písně zpívá hlas Houstonové a hologram k tomu vytváří iluzi, že je zpěvačka doopravdy na jevišti. Velká scéna, světelná show, živá kapela, zpěváci a tanečníci… to vše má napomoci dosažení co nejvěrohodnějšího autentického zážitku. 

Fanoušci jsou však lehce na pochybách. Jde o jedinečnou show nebo je celý program ke zpěvačce neuctivý? Podle některých vypadá popová diva jako duch a programu chybí pieta. Pro jiné je show jedinečnou šancí jak vidět oblíbenou umělkyni opět na jevišti. Názor si můžete vytvořit i vy, lístky na turné lze zakoupit v síti ticketlive

Foto: ČTK, Instagram