Role bubeníka kapely Queen ve veleúspěšném filmu Bohemian Rhapsody mu otevřela dveře mezi hollywoodskou elitu. Jaká byla cesta k úspěchu blonďatého krasavce s nesmělým úsměvem?

Úspěšný herec se narodil 2. ledna 1991 jako Ben Jones v hrabství Dorset v jihozápadní části Anglie, kde také vyrostl. Dramatické umění ho zaujalo už v dětství, ale spíše než herecká kariéra ho odmalička lákal sport, zejména rugby. Snu stát se profesionálním sportovcem se musel díky častým zraněním vzdát a jeho zájem se stočil k herectví.

Na střední škole byl členem školního divadelního spolku a jeho láska k divadlu postupně rostla. Na „prknech“ ztvárnil například seržanta Francise Troye, v divadelní adaptaci filmu Daleko od hučícího davu či Arthura Wellesleyho, v divadelní hře „The Judas Kiss“, britského dramatika Davida Hare. Posledně zmiňovaná role vyžadovala jeho úplnou nahotu, což pro něj bylo velmi stresující. Později přiznal, že nemá rád bezúčelnou nahotu a vždy pečlivě rozvažuje, jestli své svršky svlékne či nikoliv.

Filmová kariéra

Na televizních obrazovkách se poprvé „mihl“ v roce 2012 jako reportér v historickém seriálu Zavolejte porodní sestřičky. O rok později získal roli v britské soap opeře EastEnders, kde jako Peter Beale strávil dva roky. Později se rozhodl pro kariéru v Americe a vyplatilo se.

Svůj filmový debut odehrál jako okřídlený anděl v superhrdinovském filmu X-Men: Apokalypsa. Následovalo účinkování ve snímku Hrdinové ohně, který vypráví příběh členů provinčního hasičského sboru a životopisném filmu Marry Shelly, jenž líčí životní cestu autorky Frankensteina.

Kariéra se Hardymu doopravdy rozjela až v roce 2018, kdy získal hlavní roli v pětidílné adaptaci románu Wilkie Collinse – Žena v bílém. Zástupy fanoušků mu však přinesl až film Bohemian Rhapsody, o životě zpěváka Freddieho Mercuryho, kde ztvárnil roli bubeníka kapely Queen, Rogera Taylora.

Štěstí v kariéře, neštěstí v lásce?

O své soukromí se Hardy s médii příliš nedělí, nicméně veřejnosti je známý jeho vztah s britskou herečkou Katrionou Perret. S tou ho pojí téměř desetiletý vztah, ale v roce 2018 prosákly zprávy o tom, že se pár rozešel. Na vině měly být hercovy aktivity na populární „randící“ aplikaci Bumble, kde se údajně snažil najít novou lásku. Zda tomu tak je či ne, se lze jen domnívat…

Srdce mladého umělce však nezískala jen blonďatá kráska. Pevné místo v něm má i čtyřnohá fenka beagla Frankie, které herec věnuje velkou pozornost a dokonce ji bere i na natáčení. Také jí zřídil vlastní stránku sociálních sítích, konkrétně Instagramu a tento počin následně vysvětlil: „Je to pro mě cesta jak ukládat její nejlepší fotky, na které se budu moci podívat i za pár let. Mít psa je úžasné, a také velmi terapeutické.“

View this post on Instagram

Thinking of becoming a sunglasses model #topbitch

A post shared by Frankie aka The Franksta (@frankieakathefranksta) on

Foto: ČTK, Instagram

1 komentář

Comments are closed.