Filmová ikona padesátých let a nejvíce sexy herečka všech dob Marilyn Monroe, by dnes oslavila 94. narozeniny. Její styling stále inspiruje ženy po celém světě, včetně hollywoodských hereček. Mnoho mužů ji i dnes považuje za nejkrásnější ženu všech dob. Beauty procedury a rituály této ikony krásy jsou legendární a s některými z nich se ztotožňují i dnešní dermatologové.

Za svůj krátký život toho Marilyn Monroe stihla docela dost. Narodila se 1. června 1926 jako Norma Jean Mortensen, v americkém Los Angeles. Matka Gladys Pearl Baker nebyla mentálně úplně v pořádku a identita otce zůstává zahalena rouškou tajemství. Norma neměla lehký start do života a většinu dětství strávila v sirotčincích a pěstounských rodinách.

Budoucí zpěvačka a filmová hvězda se poprvé vdala už v šestnácti letech. Během druhé světové války pracovala v továrně a právě zde ji objevil fotograf významné producentské firmy a Norma si začala přivydělávat jako modelka. Krátce nato získala i filmové angažmá a kariéra začala nabírat ty správné obrátky.

I když život Marilyn Monroe netrval příliš dlouho, zemřela za dosud nevyjasněných okolností 4. srpna 1962, její odkaz a vliv přetrvává dodnes.

Tajemství krásy hollywoodské ikony

Blonďatá sexy kráska měla bezesporu velmi pohlednou tvář i postavu, ale právě její beauty rituály z ní udělaly ikonu. Jaké to jsou?

 • Vyhýbejte se slunci

  Monroe nepovažovala příliš opálenou pleť za atraktivní a intenzivní slunění viděla jako zdravotní riziko, s čímž lze dnes jen souhlasit. Herečka si zakládala na svém světlém vzhledu a pod make-up nanášela před natáčením silnou vrstvu vazelíny nebo krému Nivea.

 • Konturováním k dokonalému vzhledu

  Stínování lícních kostí a čela za pomoci tvářenky, bylo v té době běžné, ale Monroe posunula contouring na další level. Aby vypadala sofistikovaněji, nanášela trochu růžové tvářenky i na špičku nosu. Ten pak vypadal opticky kratší.

 • Střídavá lázeň a dostatek spánku

  Každý večer před spaním, ponořila herečka svůj obličej do misky s velmi teplou vodou. Poté ho opláchla studenou vodou a proceduru opakovala. Klíč ke kráse viděla také ve vydatném spánku. V široké jednolůžkové posteli si dokázala hovět i deset hodin denně a neděli v ní dokonce trávila celou. Nejraději spala nahá, zachumlaná do teplé pokrývky. „Nikdy jsem nebyla schopná nosit pyžamo nebo strašidelné noční košile.“ svěřila se Monroe v jednom rozhovoru.

 • Pět kapek parfému

  Nejoblíbenější vůní Marilyn byl legendární Chanel No. 5 a herečka ho pro jeho podmanivou vůni ráda používala i před spaním. „Lidé se mě ptají co si oblékám do postele. Tak jim říkám, že Chanel No. 5. A to je pravda!“ Než ulehla ke spánku, navoněla se herečka přesně pěti kapkami tohoto parfému.

 • Jedna tužka nestačí

  Blonďaté nakadeřené vlasy, výrazná rudá rtěnka, ale také kočičí oči orámované linkami, to jsou poznávací znamení Marilyn Monroe. Ta make-up rozhodně nepodceňovala a pod vedením svého dvorního stylisty Allana Snydera, se snažila dovést svou vizáž k dokonalosti. Jedním z „triků“ bylo i používání rovnou čtyř tužek na oči. Pomocí černé a hnědé tužky protahovala linku očí do kočičího vzhledu. Bílá tužka do koutku a vnitřní linky oka jeho vzhled opticky zvětšila. Červená tužka udělala pomyslnou tečku za celou procedurou. Nanášela se jen jako puntík do vnitřního koutku oka, pro rozjasnění bělma.

 • Rty jako umělecké dílo

  Pro úpravu očí bylo třeba čtyři tužky na oči, ale u rtů si dávala záležet ještě více. Zde kombinovala celkem pět odstínů konturovacích tužek. Světlejší nanášela do středu rtů, čímž opticky zvětšovala jejich objem. Tmavší barvy tvořily vnější konturu.

 

Foto: Pixabay.com_272447, Instagram